Ohlédnutí za závody ve Sklenařicích 2011

připravujeme článek do Větrníku, který bude následně uveřejněn na těchto stránkách

Ohlédnutí za závody ve Sklenařicích 2010 - článek z Krkonošského deníku

článek který vyšel ve Větrníku:

Cross Country Sklenařice

V sobotu 23. října se ve Sklenařicích konal poslední díl seriálu MG SPORT UFO KTM ENDURO CROSS COUNTRY 2010. Šlo o osmý závod  v pořadí seriálu a podle všech účastněných a podle diváků to byl velice zdařilý závěr seriálu. Sešlo se  207 jezdců, z toho 13 jezdců z Motoklubu Vysoké, počasí nám také přálo tak nebránilo tomu, aby se uskutečnily skvělé závody.

Jezdci předvedli v závodě skvělé výkony. V kategorii „Licence A“ zvítězil Jakub Šefr, druhý byl Jaroslav Křapka a třetí dojel Lukáš Kučera. V kategorii „Licence B“ dojel první Mühlfait David, druhý Martin Šťastný a třetí Jiří Hádek. V kategorii „Veteráni“ zazářil na prvním místě Miroslav Hanč, na druhém Viktor Holý a na třetím místě se umístil Pavel Hora. V kategorii „do 125 ccm 4T, 85 ccm 2T“ zvítězil Jan Balaš, druhý byl Vladimír Lacina a třetí dojel Kryštof Kouble. V kategorii dětí do 50 ccm zvítězil Petr Petříček ml., hned za ním dojel David Fíla a třetí dojel Josef Bonisch a v poslední kategorii, kategorii dětí do 65ccm, zvítězil Petr Grof, druhý byl Lukáš Pajer a třetí byl Matěj Budina. V těchto kategoriích bohužel nezávodí nikdo z Motoklubu Vysoké.

V kategoriích E1, E2 a E3 však několik jezdců z našeho motoklubu. V kategorii E1 zvítězil David Maleček, druhý byl Josef Novotka a třetí byl Kučera Lukáš. Na skvělém 4.místě se umístil Jan Nosek, který sice jezdí za AK Krakonoš Jilemnice, ale pochází ze Sklenařic a na přípravě trati se také podílel. Štěpán Laurin dojel na 11.místě, David Nosek se umístil na 12. místě, Pavel Kučera dojel na 26. místě. Jan Fedorko a Karel Berka bohužel z technických důvodů nemohli závod dokončit.

V kategorii E2 se na stupních vítězů zelenaly hned dva vysocké dresy. Ondřej Josífek se umístil na skvělém 2. místě, Pavel Zelinka skončil hned za ním na 3. místě. Rychlejší než oni byl už jen Michal Buriánek. Další vysočtí jezdci se umístili Aleš Kučera na 7. místě a Jaroslav Kučera na 17. místě a Martin Tulach na 27.místě. Náš skvělý jezdec Josef Nosek závod skvěle zahájil, ale bohužel kvůli zranění nemohl dokončit závod.

V kategorii těch nejsilnějších hobby-jezdců se na 1.místě umístil Aleš Vondrák, na 2. místě Petr Petříček a na 3. místě Ladislav Belda. Na skvělém 5. místě se umístil náš Jan Slavík a na 11.místě dojel Lukáš Šulc. Všem závodníkům ještě jednou gratulujeme.

V kategorii E3 Jan Slavík dosáhl na skvělé 3.místo a Lukáš Šulc dosáhl na 8.místo.

V kategorii E2 se jezdci našeho umístili na předních pozicích v celém pořadí jezdců. Na skvělém 3.místě se v celkovém pořadí jezdců umístil Aleš Kučera, na 5. místě pak Josef Nosek, který se mohl (nebýt zranění) umístit mnohem lépe. Na 7. místě se umístil Ondřej Josífek, na 8. místě Pavel Zelinka, na 24. místě Jaroslav Kučera, na 34. místě Štěpán Laurin a na 62. místě Martin Tulach.

V kategorii E1 se na úžasném 1.místě se umístil Jan Nosek, který sice není z Motoklubu Vysoké, ale jako sklenařický rodák dosáhl skvělého umístění na domácí půdě. Na dalším skvělém 7.místě se umístil Jan Fedorko, David Nosek se umístil na 10.místě, Karel Berka na 36.místě, Jiří Vopálka na 41.místě, Jan Simon na 52. místě a Pavel Kučera na 57.místě.

Ve Sklenařicích však nešlo pouze o tento závod, ale hlavně se zde vyhlašovaly výsledky celého seriálu. Ceny vítězům a hlavně speciální dresy, které byly vyrobeny speciálně pro vítěze seriálu, předával patron a legenda českého motokrosu pan Jiří Churavý. A jak celý serál dopadl pro naše jezdce?